بدنه فلزی گیربکس 

بدنه یا شاسی فلزی گیربکس برای نگه داشتن دو گیربکس استفاده میشود . به صورتی که وقتی در ربات های مختلف به کار میرود دو گیربکس را محکم به هم نگه میدارد و از لرزش و فرو پاشیدگی بدنه ربات جلوگیری می کند

زیرا وقتی دو گیربکس را با سازه پلاستیکی به هم متصل میکنید بر اثر حرکت و برخورد با اشیاء، اتصالات آن سازه هرز میشود و امکان دارد که سازه ها از هم باز شوند همچنین به علت برخورد با موانع (به طور مثال در ربات های جنگجو و یا فوتبالیست) سازه ها خم میشوند و استحکام اولیه خود را ازدست میدهند. اما بدنه فلزی از آسیب دیدگی ربات جلوگیری میکند، همچنین سوراخ های تعبیه شده روی شاسی امکان بستن موتور و سازه های مختلف را برای ایجاد طرح و ایده های خلاقانه به کاربر فراهم میسازد. از دیگر مزیت های بدنه فلزی لبه ها کاملا 90 درجه آن است که میتوان به عنوان محلی برای اتصال چند بدنه دیگر با استفاده از پیچ و مهره استفاده کرد که این عمل برای افزایش ابعاد ربات به کار برده میشود و این امر فقط با لبه هایی کاملا گونیا شده (زاویه دقیق 90 درجه) امکان پذیر است که شرکت بهنام رباتیک برای آن تدابیری را اندیشیده است.

 

صفحه  فلزی گیربکس 

صفحه فلزی گیربکس یک صفحه صاف است که برای بدنه ربات با گیربکس موتورهای مختلف و مصارف دیگر مانند سپر ربات جنگ جو ، سطح شیب دار و اتصال سازه ها و ... استفاده میگردد. ضخامت صفحه فلزی به گونه ای است که استحکام بالایی در برابر برخورد با موانع و توانایی تحمل وزن تا 15کیلو گرم بدون خم شدن را دارد البته جنس مقاوم این صفحه به طوری است که در کارکرد ربات اشکالی به وجود نمی آورد و بعد از بسته شدن اتصالات مختلف رو بدنه تعادل وزن ربات برقرار میشود.

Top