بسته های رباتیک و ایده ای جدید (1)

در اکثر پک های رباتیک موجود در سراسر کشور که برای ترم اول رباتیک و یا برای مهد کودک عرضه میشود یک محصول ساده و تکراری در نظر گرفته میشود . محتوی شامل چند عدد سازه ساده یک دسته کنترل دو عدد گیربکس با چرخ و مقداری هم پیچ و مهره . و بعد با اسم ربات جنگجو به بازار و مدارس می فرستند (که البته یک ماشین کنترلی ساده ای بیش نیست).این یک محصول تمام تکراری است که حدود ده سال پیش یک شرکت تهرانی به بازار میفرستد و در این مدت تقریبا تمام آموزشگاهها و تولید کنندگان پک های رباتیکی از روی آن کپی کرده و با اندک تغییری با بسته بندی جدید آن را به بازار ارائه داده اند . عملا هم در مدارس این نوع پک ها هیچ خاصیت و نوآوری خاصی ندارند و دانش آموز با ساخت یک ربات (یا بهتر بگوییم یک ماشین کنترلی) دوره اش را به پایان می رساند . در این فرآیند دانش آموز صرفا سازه بستن و کار با پیچ و مهره را یاد می گیرد . البته تولید کنندگان پک های رباتیک هم استدلال های خاص خود را دارند که مهمترین آن بحث افزایش هزینه تمام شده پک است که تغییر در پک باعث میشود برای تولید کننده پک صرفه اقتصادی نداشته باشد .

پس راه حل چیست ؟

پیشنهاد ما پکیجی است که برای دانش آموز رباتیک مفید باشد و دانش آموز با استفاده از سازه های متنوع بتواند خودش ایده های جدید خلق کند همچنین بتواند علاوه بر ربات جنگ جو و سلاح های قدیمی با همان وسایل، رباتهایی مانند : فوتبالیست ، آتش نشان ، بازو ، تله کابین ، منجنیق ، لیفتراگ ، آسانسور، قایق ، ربات حیوانات ، آسیاب بادی ، جرثقیل ، هلیکوپتر ، چرخ و فلک و .... بسازد . یعنی با کمی تنوع بتواند بهره و توان خلاقیت از آن پکیج را به حداکثر برساند.

در مورد بحث اقتصادی بسته تمام شده هم فکرهایی شده است با توجه به این که سازه ها و المانهایی که به پکیج اضافه شده اند همگی از محصولات تولیدی بهنام رباتیک می باشد و شرکتها میتوانند دسته اول آن را خریداری کنند ، قیمت اضافه شده به این پکیج به طور کلی فقط بین 2000 تا 3500 تومان بیشتر میباشد که میتواند با مقدار سفارش شما این مبلغ بیشتر و یا کمتر شود.

و این یعنی بالا رفتن راندمان اقتصادی و آموزشی و در نتیجه رضایتمندی شرکت و مشتریان

بالا رفتن راندمان

شما میتوانید برای اطلاع از جزئیات طرح منتظر مقالات بعد ما باشید و یا با مرکز تماس برقرار فرمایید .

 

 

Top